Önemli Bilgiler

SIKÇA SORULAN SORULAR


Rezervasyon Yapmak için Ne Yapmalıyım ? 

Rezervasyonlarınız için Web sayfamızdan ilgi duyduğunuz kiralık villa veya daireyi seçip bizlerle Telefon, web sayfası formu veya e mail yolu ile irtibata geçmeniz en sağlıklı şekilde bilgi almanızı sağlayacak ve rezervasyonunuzu güvenli bir şekilde tamamlayabileceksiniz. Rezervasyon Sorumlusu Bahadır Dikerman'a [email protected] veya +90533 884 4888 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz. 

Daire Kiralarken Ödeme Nasıl Yapılır ?

Seçtiğiniz Dairenin, Kalmak istediğiniz dönemde müsaitliği kontrol edildikten sonra, Toplam Kira bedelinin %40'ı tutarında Bir depoziti ön ödeme olarak sizlere vereceğimiz şirket hesabına yatırmanız gerekmektedir. Geriye kalan rakam ise Eve girişte peşin ödenmektedir. 

Rezervasyonum Nasıl onaylanır ?

Rezervasyonunuz için yapacağınız ödemenin ardından şirketimiz rezervasyonun onaylandığına dair belgenizi size gönderecektir. 

Eve Girerken Ayrıca Depozit ödemesi yapmak gerekir mi ? 

Evet kesinlikle tüm ödemeyi yaparken, yetkililer sizden 800 TL - 1500 TL civarında size çıkışta iade edilecek depozit ödemesi talep edebilirler.  *Şirketlerden kiralanan konutlarda şirketlerin farklı rakamlarda depozit ödemesi istenebilir. Bununla ilgili rezervasyon yapmadan veya rezervasyon belgenizde bilgi talep edebilirsiniz. 

Rezervasyonumu iptal edebilirmiyim ? 

Rezervasyon ödemeleri geri iadesizdir. Şirketimiz Aracı bir kurum olduğundan dolayı, sizlerin gönderdiği Rezervasyon ücretlerini ev sahiplerine ve şirketlere ödemektedir. Bu yüzden şirketimiz tarafından geri iade yapılması söz konusu değildir. 

Rezervasyonumda değişiklik yapabilirmiyim ?

Rezervasyonunuzda ayni site içerisinde şirketler ile görüşüp değişiklik yapılması için sizlere yardımcı olabiliriz. 2+1 Daireden, 1+1 Daireye geçiş v.s. bu konuda boş daire müsaitlik şartlarının uygun olması gerekmektedir. 

Daire veya Villa da sorun yaşarsanız ne yapmalısınız ? 

Kiraladığınız konutta herhangi bir sorunla karşılaşmanız halinde eğer inşaat şirketlerine ait bir daire ise inşaat şirketlerinin teknik yetkilileri sizlere yardımcı olacaktır. Şirketimizin kontrolünü üstlendiği konutlarda ise Şirketimiz elemanlarına ulaşmanız durumunda yardım edebileceğiz. Şirketimiz kendi kontrolündeki dairelerde sizlere itafen ihtiyacınız olabilecek eczane, polis, en yakın sağlık kuruluşu, ev kullanım kılavuzu v.s. acil durumlar bilgi kılavuzunu dairenize bırakacaktır. 

Kiralık Konutlarda bulunan Eşyaların Kullanımı nasıl olmalıdır ?

Kiraladığınız konutlar içerisinde bulunan eşyaların kullanımı ile ilgili talimatlar var ise kullanım talimatlarına uymayı veya size evi teslim eden yetkili kişiden tüm bilgileri aldığınızı beyan eden bir belge imzalamanız istenebilir. Her koşulda kiraladığınız daire içerisinde bulunan eşyaları dikkatli kullanmanız, arıza durumunda şirketimizi bilgilendirmeniz gerekmektedir. Zamanla oluşan bir arıza ise şirketler gerekli tamiratı yapacaklardır. Müşteri hatası veya sorumsuzluğundan dolayı oluşacak hasarlarda ödeme müşteriden talep edilecektir. Miktar yeterli ise depozit miktarından kesinti yapılabilir. Evlerde yapılacak büyük zararlar oluşursa şirketimiz polis ve yasalar nezdinde girişimde bulunacak ve hukuki girişim başlatacaktır. Kötü niyetli kişiler diğer tüm konaklama şirketlerine bildirilecek ve 'KÖTÜ MÜŞTERİ' sınıfına alınması sağlanacaktır. 

Evden çıkış sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir ?

Tatilinizin bitiminde Evden çıkış yapmadan önce yetkililerimiz sizlerle irtibata geçecektir. Gerekli kontrollerin yapılmasının ardından herhangi bir sorun yoksa çıkışınız gerçekleştirilir. Evdeki eşyalarda kötü kullanım var ise tespit edilir ödemesi yapılır veya depozit ödemesinden kesilir. Çıkıştan sonra herhangi bir sorun yoksa depozitiniz iade edilecektir. 

Ödemeler Nasıl yapılır ?

Şirketimize ait kiralamalarda ödeme şekilleri aşağıdaki belirtilmiştir. 

Depozit ödemeleri: Nakit, Banka Havalesi 

Eve Girişte yapılacak ödemeler : Nakit, önceden Banka Havalesi veya Kredi Kartı ( * bu opsiyon şirketlerin evlerinde geçerlidir. Yetkililerden bilgi alınız).

Bebekli Aileler için Ekstra Bebek Yatağı var mıdır ?

Evet Bebekli aileler bize önceden bebekli olduklarını bildirmeleri durumunda ekstra bebek yatağı ücret karşılığı konutunuza eklenmektedir.  

Eve Girişte Beni Birisi Karşılayacak mı ?

Eve girişinizden önce daire kontrol edilir temizlik işlemlerinin ardından ' SELF CHECK IN ' daire değilse sizi bir yetkili karşılar. Genel olarak şirketlerin kendi elemanları sizleri karşılamakta ve yerleştirmektedir. Bazı müstakil ev veya dairelerde is SELF CHECK IN sistemi uygulanmaktadır. 

SELF CHECK IN Nedir ?

Self Check in sistemi Kısa dönem Kiralık ev veya dairelerde müşterinin evinin adresini alarak teslime hazır olan bir daireye müşterinin Anahtar kutusu veya şifreli sistem ile girişinin sağlanmasıdır. Bu gibi konut özellikleri sayfada kiralamadan önce belirtilmektedir. KENDİ KENDİNE GİRİŞ veya SELF CHECK IN şeklinde giriş sağlanır. Bu süreçte telefonla şirket yetkililerimizle iletişimde olabilirsiniz. 

SELF CHECK OUT Nedir ?

Ayni şekilde çıkış yaparken size bildirilen yere anahtarı teslim edip çıkışınızı yapmanız anlamına gelir. Bu tip dairelerde Deposit önceden alındığı için. Çıkışınızdan sonra daire kontrol edilir ve deposit hesabınıza havale edilir. ( Doğacak Banka Masraflarından Şirketimiz sorumlu değildir). 

Şirketiniz Transfer Hizmeti Veriyor mu ?

Şirketimiz KKTC Ercan Havalimanı, Diğer Mağusa ve Girne Gemi Limanları ve Güney Kıbrıs'ta bulunan Tüm Havalimanlarından Kiraladağınız konuta ulaşımınızı sağlamak amacı ile Size Taksi veya büyük araç ayarlamak konusunda yardımcı olacaktır. Gerekli rezervasyon ve fiyat bilgileri için bize ulaşabilirsiniz. 

Şirketiniz Kiralık araç Hizmeti Veriyor mu ?

Kiralık araç talep formunu doldurmanız durumunda talebiniz alınır ve size kiralık araç ve fiyatları hakkında bilgi verilerek rezervasyon yapmanıza yardımcı oluyoruz. 

Kıbrıs'a Geldiğimde Gezi / Tur Programına ihtiyacım olursa yardımcı olur musunuz ?  

Tur ihtiyaçlarınız için yetkililerimize veya web sayfamızdaki Tur programı istiyorum formunu doldurmanız halinde sizlere Tur programları ile ilgili içerik ve fiyat bilgisi verip yardımcı oluyoruz.